Ezüst vasárnap Harkányban

2014.03.09 11:00

30. alakalom megrendezték meg a Pécs-Harkány közötti országúti futóversenyt.

A jubileumi 30. Pécs-Harkány futóversenyen képviselték magukat a kaposvári futok. Kiváló időjárás fogadta résztvevőket. 591 egyéni és 119 csapat mérette meg magát a mintegy 25 kilométeres távon. A mezőnyben ott volt a címvédő Nagy Tamás( Kaposvári Betyárok) aki az idei viadalon 2. helyezést ért el.

- remek formában érzem magam, könnyedén futottam elég jó tempot, bár igaz nem győztem, viszont elégedett vagyok magammal, és jó előjelekkel várom az idei első igazi megméretetésemet, amely egy maratoni táv lesz jövő vasárnap - mondta Nagy Tamás.

A mezőnyben újoncként bemutatkozó Csönge Helén (MG Produkt KAC) remek versenyzéssel az előkelő 2. helyen ért célba a nők igen erős mezőnyben. Kiváló eredményt ért el Kovács Gyula (MG Produkt KAC) is, aki saját egyénijét megjavítva, a távot Lubics Szilviával együtt megtéve ért célba.

A váltók versenyében sokáig vezető Kaposvári Betyárok végül a 2. helyen értek célba (Nagy Tamás, Fazekas Milán, Györék Roland) összeállításban, míg a Kaposvári Betyárok Mix elnevezésű trió a 4. helyen végzett (Csönge Helén, Meláth Ákos, Meláth József).

Eredmények

Férfiak: 1. Kedves Roland 2. Nagy Tamás 1:24:08 3. Horváth Gábor ... 109. Kovács Gyula 1:55:43

Nők: 1. Dr. Sebestyén-Bátai Réka 2. Csönge Helén 1:41:21 3. Garami Katalin

Férfi váltó: 1. PSN zrt 2. Kaposvári Betyárok 1:27:48 3. Rarárumi 4. Kaposvári Betyárok Mix 1:35:29